بهترین توان بخشی گفتار درمانی وکاردرمانی درکرج:علائم معده درد عصبی و را‌ه‌های درمان آن

بهترین توان بخشی گفتار درمانی وکاردرمانی درکرج:علائم معده درد عصبی و را‌ه‌های درمان آن

علائم معده درد عصبی
موارد زیادی می‌تواند منجر به حالت‌تهوع یا معده‌ درد شود. ویروس‌ها و باکتری‌ها، عوامل فیزیکی اصلیِ حالت‌ تهوع و استفراغ هستند. ولی احساسات ما، به‌خصوص اضطراب، استرس(کاهش استرس) و هیجان نیز می‌توانند چنین تأثیری داشته باشند. برای نمونه:

اضطراب اجتماعی (social anxiety)
همه‌ی ما در شرایطی خاص، اضطراب اجتماعی را تجربه کرده‌ایم، مثلا در مهمانی‌ای که در آن کسی را نمی‌شناختیم یا روز اول مدرسه یا اولین روز کاری در یک موقعیت شغلی جدید.

اضطراب عملکردی (performance anxiety)
برای نمونه، این اضطراب در هنگام صحبت‌کردن درجلسه‌ای مهم یا آماده‌شدن برای بزرگ‌ترین مسابقه‌ی فصل ایجاد می‌شود.

استرس یا ترس
استرس یا ترس به دلیل مسائلی مانند نگرانی در مورد پرداخت اقساط وام مسکن، رفتن از شهری به شهر دیگر برای شرکت در دانشگاه یا مواجهه با فردی قلدر در مدرسه ایجاد می‌شود.

هیجان بیش از حد:
گاهی هیجان بیش از حد، موجب بروز معده درد عصبی می‌شود. این نوع هیجان‌ها در مواردی مانند پیش از برگزاری مراسم جشن ازدواج، روز فارغ‌التحصیلی یا تعطیلاتی که مدت‌ها انتظار آن را می‌کشیده‌ایم و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم، به وجود می‌آید.

حتما بخوانید: کدام غذاها را می‌توانید با معده خالی بخورید و کدام غذاها را نه! <br/> <a href=”https://www.chetor.com/55621-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%B9%D8%B5%D8%A8%DB%8C/” rel=”follow” target=”_blank” title=”chetor.com”>منبع</a>

ادامه مطلب  بهترین کلینیک های درمان موثر لکنت در مومن‌آباد 09121623463

Related posts