بهترین گفتاردرمانی در کرج:بهترین زمان شستشوی رختخواب و روش آن

بهترین گفتاردرمانی در کرج:بهترین زمان شستشوی رختخواب و روش آن

شستشوی رختخواب باید به طور هفتگی انجام گیرد زیرا ملحفه و رختخواب محل تجمع میکروب ها و باکتری ها هستند که موجب عفونت می شوند.

زمان مناسب برای شستشوی رختخواب

محققان دانشگاه نیویورک دریافتند عدم شست وشوی به موقع ملحفه ها و رختخواب منجر به بیماری ها و عفونت های باکتریایی می شود. بر اساس این تحقیقات لازم است تمام ملحفه ها و روکش های رختخواب به طور هفتگی شسته شوند. یک شخص عادی به طور متوسط یک سوم از طول عمر خود را در رختخواب سپری می کند و سالانه حدود 100 لیتر عرق از بدن وی روی تختخواب می ریزد. در آب و هوای گرم، رطوبت حاصل از عرق، بستر بسیار مناسبی را برای رشد قارچ ها فراهم می کند. شستشوی رختخواب

شستشوی رختخواب

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا در این رابطه صورت گرفته است، یک بالشت از جنس پر یا الیاف مصنوعی که بین 1.5 تا 20 سال از عمر آن می گذرد، محلی مناسب برای رشد 4 تا 17 نوع قارچ مختلف است. علاوه بر قارچ ها و باکتری هایی که در اثر تعریق، تجمع سلول های مرده پوست، و همچنین مخاط سیستم گوارشی و تناسلی شخص در رختخواب او وجود دارند، انواع دیگری از میکروب های محیط به همراه گرده ها، خاک، گردو غبار و غیره نیز در بافت پارچه رختخواب نفوذ می کنند.

 شستشوی رختخواب

بهترین زمان شستن رختخواب

بر اساس این تحقیقات ظرف مدت یک هفته تجمع این میکروب ها و قارچ ها رختخواب را به محیطی آلوده تبدیل می کنند. این بستر آلوده به دلیل نزدیکی میکروب ها به سیستم تنفسی موجب تحریک این سیستم و عطسه و آب ریزش بینی می شوند. حتی ممکن است با وجود عدم ابتلا به آلرژی، واکنشی مشابه واکنش های آلرژیک در شخص بروز کند.

ادامه مطلب  بهترین مراکز گفتاردرمانی در آذربایجان غربی

چند روش تمیز کردن تشک ها

روش اول

گام اول: با جاروبرقی تمام گرد و غبار روی تشک را تمیز کنید.

گام دوم: پاک کننده هایی که با آن معمولا لوازم منزل مثل پرده یا مبل را تمیز می کنند را به صورت آماده از بیرون خریداری کرده و با یک دستمال یا اسفنج تمیز، سطح روی تشک را خوب پاک کنید تا لکه های روی آن کاملا رفع شوند.

گام سوم: از یک پاک کننده ای که حاوی آنزیم های حلال است، استفاده کرده و دوباره روی تشک خود را مطابق گام دوم، تمیز کنید.

روش دوم

از محلول پاک کننده ای که حاوی عصاره لیمو هست استفاده کرده و محلول را روی سطح تشک پاشیده و تشک را به مدت 5 دقیقه به حال خود رها کنید.

بعد از آن، کهنه مرطوبی را برداشته و بدون اینکه آن را روی تشک بسابید، مواد روی تشک را به آرامی با کهنه جذب کنید.

البته، هر وقت مشاهده کردید که کهنه از مواد اشباع شده، آن را خوب بشویید و آب موجود در آن را کاملا خارج کنید.

سپس، دوباره با کهنه مرطوب، مواد تشک را پاک کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا تشک کاملا تمیز شود.

Related posts