بهترین گفتاردرمانی در کرج:راه های از بین بردن زردی ناخن

بهترین گفتاردرمانی در کرج:راه های از بین بردن زردی ناخن

زردی ناخن ها مشکلی آزار دهنده که بعد از لاک زدن برای برخی از افراد بوجود می آید, راه های از بین بردن زردی ناخن را در نمناک بخوانید.

چگونه زردی ناخن را از بین ببریم؟

بعضی ها دارای یک نوع جنس ناخن هستند که بعد از پاک کردن لاک، زرد می شود و این باعث آزار آنها می شود.خوب ما در این مقاله روشهایی می گوییم که زردی ناخن خود را برطرف کنید.زردی ناخن

زردی ناخن

یکی از راه های مناسب برای افزایش زیبایی ناخن های دست و پا استفاده از مانیکور و پدیکور و طراحی ناخن با لاک های زیبا و رنگارنگ است. اما همین کار سبب می شود تا مراقبت از ناخن ها کمی نادیده گرفته شود و بعد از مدت کوتاهی با ضعیف شدن ناخن ها و یا زرد شدن صفحه ناخن مواجه شوید.

زردی ناخن

درمان زردی ناخن ها

مانیکور و پدیکور ناخن ها یکی از کارهای بسیار پرطرفدار برای زیبایی بیشتر ناخن هاست اما این کار سبب زرد شدن ناخن ها می شود. چگونه می توان زردی ناخن را از بین برد؟

علت زرد شدن ناخن چیست؟

1. یکی از دلایل اصلی ایجاد مشکل استفاده از رژیم غذایی ناسالم است که در نهایت به شکل تغییر رنگ ناخن نمود پیدا می کند. اگر رژیم غذاییتان با کمبود کلسیم و ویتامین های مختلف همراه باشد موها و ناخن ها اولین علائم را نشان خواهند داد.
2. بیماری های مربوط به کبد، کلیه و ریه نیز سبب زرد شدن ناخن می شوند.
3. عدم رعایت بهداشت و مراقبت درست از ناخن ها نیز می تواند دلیلی بر افزایش قارچ ناخن و در نهایت منجر به از بین رفتن ناخن ها خواهد شد.

ادامه مطلب  تمرینات گفتار درمانی:کی منتظر رویش دندان‌های نوزادم باشیم؟

آب لیمو و رفع زردی ناخن
برای استفاده از این درمان خانگی به مقداری آب لیمو، آب گرم و یک مسواک نرم نیاز داریم. آب نیمی از یک لیمو را درون ظرف مناسبی بچکانید و سپس یک لیوان آب ولرم به آن اضافه کنید. ناخن ها را به مدت 10 دقیقه درون این کاسه قرار دهید و سپس مسواک نرم را روی قسمت های زرد شده ناخن بکشید.
درنهایت ناخن ها را با استفاده از آب ساده بشویید و از یک مرطوب کننده مناسب بر روی ناخن ها بزنید. از این درمان یک بار در هفته استفاده کنید.
آب لیمو یک عامل سفیدکننده طبیعی است و می تواند نقش بسیار موثری در از بین بردن زردی ناخن ها داشته باشد.

هیدروژن پراکسید و رفع زردی ناخن
برای استفاده از این روش به 4 قاشق هیدروژن پراکسید، یک فنجان آب و مسواک نرم نیاز داریم. هیدروژن پراکسید را با آب مخلوط کنید و ناخن ها را درون آن قرار دهید. در این روش نیز پس از گذشت 10 دقیقه مسواک نرم را روی ناخن بکشید و سپس یک مرطوب کننده مناسب بروی ناخن ها بزنید.
هیدروژن پراکسید داری خواص سفیدکننده شگفت انگیزی است و می تواند در سفید شدن زردی ناخن بسیار موثر باشد.
توجه داشته باشید که برای این درمان از هیدروژن پراکسید 3درصد استفاده نمایید!

خمیر دندان سفید و رفع زردی ناخن
برای بهره مندی از این روش به یک خمیردندان سفید و مسواک نرم نیاز داریم. مقداری از خمیر دندان را روی ناخن پخش کنید و بعد از گذشت 1 دقیقه مسواک نرم را روی ناخن بکشید و سپس ناخن ها را با آب ساده بشویید. استفاده از مرطوب کننده را نیز فراموش نکنید.
همانطور که خمیردندان می تواند دندان ها را سفید کند در از بین بردن زردی ناخن و سفید کردن آن نیز بسیار موثر خواهد بود.

ادامه مطلب  کمردرد/آغازطرح سنجش سال98|گفتارتوان گستر در حصارک پائین کرج 09121623463

جوش شیرین برای از بین بردن زردی ناخن
برای این درمان خانگی به نصف قاشق جوش شیرین، 1 قاشق هیدروژن پراکسید 3 درصد، یک فنجان آب ولرم، پنبه و در صورت تماسل مقداری آب لیمو نیاز داریم. این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و سپس با استفاده از یک توپ پنبه ای آن را روی ناخن های زرد شده قرار دهید.
خواص لایه بردار و سفیدکننده جوش شیرین نقش بسیار موثری در سفید شدن ناخن و رفع زردی آن دارد. این روش را یکبار در هفته انجام دهید.

سرکه سیب برای از بین بردن زردی ناخن
برای استفاده از این روش ساده به سرکه سیب و یک فنجان آب گرم نیاز داریم. مقدار برابر از سرکه سیب و آب ولرم را با یکدیگر مخلوط کرده و سپس ناخن هایتان را به مدت 20 دقیقه درون آن قرار دهید و بعد از گذشت این مدت ناخن ها را با یک حوله تمیز خشک کرده و مرطوب کننده بزنید.
اسید استیک و اسیدمالیک موجود در سرکه سیب باعث کاهش زردی ناخن ها شده و می تواند عفونت های قارچی ناخن را نیز درمان کند. از این روش می توانید 3 بار در هفته استفاده کنید.

پوست پرتقال برای از بین بردن زردی ناخن
این روش یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین روش های برای رفع زردی ناخن است. تنها کافیست پوست پرتقالی را که در حین تماشای تلویزیون میل کرده اید را روی ناخن هایتان بکشید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را بشویید.
پوست پرتقال حاوی مقدار زیادی ویتامین c است و در سفید شدن ناخن ها نقش بسیار موثری دارد. این روش را می توانید 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

ادامه مطلب  بهترین کلینیک های درمان موثر لکنت دراستان بوشهر 09121623463

Related posts