بهترین گفتار درمانی درکرج:ابزارآلات

بهترین گفتار درمانی درکرج:ابزارآلات

تشخیص و درمان بیماری های حنجره با مستند سازی به وسیله ویدئو و عکس برداری ارتقاء یافته است. دستگاه های ضبط ویدئویی به صورت real time یا slow motion، بررسی دقیق اختلالات و ناهنجاری های پنهان در ارتعاش چین صوتی را امکان پذیر می سازند. یافته ها به راحتی قابل نشان دادن هستند. طی معاینات مشکل، قابلیت ضبط پروسیجر به منظور مرور دقیق تر پس از برداشتن دستگاه لارنگوسکوپ، از ناراحتی بیمار می کاهد. سرانجام چنانچه بیماران بتوانند تصاویر حنجره خود را مشاهده کنند، درک بهتری از وضعیت خود خواهند داشت.
پزشک هنگام طراحی سیستمی برای مستند سازی حنجره باید توجه داشته باشد که چگونه از این اطلاعات استفاده خواهد شد. استفاده هدفمند از تجهیزات می تواند تاثیر زیادی بر انتخاب آن ها بگذارد. به عنوان مثال،آیا لازم است فایل های ویدئویی قبلی به سرعت مرور شوند (شاید در اثنای یک معاینه) یا آیا لازم است به عنوان بایگانی هایی با لزوم دسترسی آهسته تر ذخیره شوند؟ آیا معاینات با دیگر جنبه های یک ضبط پزشکی الکترونیکی در هم ادغام شد؟ آیا آنچه ضبط شده، برای مقاصد آموزشی یا سخنرانی های علمی ویرایش خواهد شد؟ چه سطحی از تخصص برای استفاده کننده نهایی لازم است؟
تصویربرداری پزشکی نظیر سایر فرم های عکس برداری و تصویربرداری ویدئویی با پیدایش تکنولوژی دیجیتال، متحول شده است. چیپ های charged-coupled device (CCD) و ذخیره اطلاعات تصویری به صورت دیجیتال به سرعت جایگزین فیلم های عکس برداری و نوراهای ویدئویی می شوند. تصاویر و کلیپ های ویدئویی در حال حاضر با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری به آسانی قابل ویرایش،ارتقاء و دستکاری هستند. بازار عظیم مصرف کنندگان نیز در حال حاضر این تکنولوژی را پذیرفته است و بنابراین انتظار می رود در آینده قیمت آن ها باز هم کاهش یابد. پیشرفت ها، ابداعات و معرفی نمونه های جدید در تصویربرداری دیجیتال همچنان ادامه دارد. ازآن جا که تکنولوژی های state of the heart به سرعت قدیمی می شوند، در این بخش بر روی محصولات خاصی تمرکز نمی کنیم. درعوض، مفاهیم مهمی که ضمن این تکنولوژی ها وجود دارد و کاربرد آن ها در لارنگولوژی را تشریح خواهیم کرد.
باید توجه داشت که تغییرات در خط مقدم سیستم تصویربرداری، بسیار آهسته تر رخ می دهد(برای مثال خود اندوسکوپ های فلکسیبل و ریجید). پیشرفت هایی در اجزای نوری درون تلسکوپ و تکنولوژی فیبر نوری رخ داده است اما این تغییرات در مقایسه با ابداعات صورت گرفته در تصویربرداری دیجیتال اندک هستند. به طرز مشابه کاهش قیمت در لوازم الکترونیکی تصویربرداری در مقایسه با اجزای نوری قابل توجه تر بوده است.

ادامه مطلب     بهترین دکتر گفتاردرمانی تهران  جردن | گفتاردرمانی سیاوش عطایی 09121623463 | تهران تهران ویلا بزرگراه شیخ فضل اله نوری فرعی ذوقی

Related posts