بهترین گفتار درمانی درکرج:چطور خاطرات دردآور را برای همیشه فراموش کنیم؟

بهترین گفتار درمانی درکرج:چطور خاطرات دردآور را برای همیشه فراموش کنیم؟

فراموش کردن خاطرات دردآور گذشته یکی از سخت ترین کارهاست که شما می توانید با آموختن مهارت هایی این خاطرات تلخ را فراموش کنید.

آیا شما میتوانید خاطرات دردآور را پاک و فراموش کنید

صرف نظر از اینکه چقدر قوی و یا آسیب زا بودند,همیشه یک چیز مثبت برای یاددادن به شما وجود دارد این مشخص است، کسانی که به چیزهای ناراحت کننده فکرمیکنند ,همان چیزها برایشان اتفاق می افتد این خاطرات میتواند آنها را به سمت یک زندگی سالم و آرام و بدون ترس هدایت کند مهم این است که به دنبال راهی برای به دست آوردن خاطرات گذشته باشید.
خاطرات دردآور

نحوه فراموش کردن خاطرات درد آور

خاطرات دردآور

خاطرات دردآور

 چگونه می توانیم خاطرات درد آور را فراموش کنیم

خاطرات چه هستند
حافظه، کلمه ایست با ریشه لاتین که به معنی عبور کردن از قلب است خلق شده و یادآوری راهی است که ذهن شمااز طریق آن چگونگی رخ دادن یک وضعیت یا رویداد خاص درگذشته را به یاد می آورد.
خاطرات برای چه هستند
به طور کلی ،خاطرات به سازماندهی زندگی شما کمک میکند بدون یادآوری و یا خاطرات، زندگی غیرممکن میشود و این بدین معنی است که شماباید همیشه همه چیز را جوری یاد بگیرید که انگار دوباره همه چیز جدید است .
 خاطرات دردآور

روش هایی برای فراموش کردن خاطرات بد

مغز شما چگونه خاطرات را ذخیره می کند

ذهن ، خاطرات را از راه های مختلف ذخیره میکند ؛ مجموعه های متفاوتی رابرای انواع خاطره ها ایجاد میکند، بااین حال لیست بسیار طولانی است، برای ساده سازی آن  ؛ خاطرات به بلند مدت-کوتاه مدت و حسی تقسیم میشوند:
حافظه حسی :
اول از همه، این حافظه جاییست که شما از طریق حواس آن را تجربه میکنید این خاطرات به طور خلاصه ذخیره میشوند و بیشتر از 300میلی ثانیه طول نمیکشد بعد از آن به طور کامل ناپدید میشوند مگراینکه آنها بخشی از خاطرات کوتاه مدت شما شوند.
خاطرات دردآور

 انواع حافظه و خاطرات

حافظه کوتاه مدت :
هنگامی که شما تجربه ای را از حافظه حسی خود انتخاب میکنید آن خاطره در حافظه کوتاه مدت شما ثبت می شود این بخش از حافظه، گاهی حافظه عملیاتی (اماده بهره برداری)نامیده میشود که در مجموع می تواند بین پنج تا نه جز در یک زمان باشد.
 خاطرات
 چگونه خاطره های بد را از بین ببریم
حافظه طولانی مدت :
در نهایت به این معنی است که ذهن شما خاطرات را به صورت ماندگار حفظ می کند علاوه بر آن خاطرات دردناک در این قسمت از حافظه وجود دارد ؛ حافظه بلند میتواند به حافظه ضمنی ،مطلق و صریح تقسیم شود .اولین خاطره ها در ضمیر ناخوداگاه شما ذخیره می شود و به یادگیری مهارت های مختلف مربوط است با استفاده از این مهارت شما میتوانید دوچرخه سواری و رانندگی کنید.

حافظه صریح با فعالیت اگاهانه شما مرتبط است

حافظه صریح دو نوع دارد :
معنایی و بخش بندی شده
حافظه معنایی به خاطرات تاریخی , علمی و همچنین دانش جغرافیا و یا دانش فضایی اشاره میکند علاوه بر این ،نام شخص نیز در این حافظه ذخیره می شود.
بعد از توضیحاتی که در مورد حافظه و انواع آن داده شد یک سوال پرتکرار از روان شناسان را پاسخ خواهیم داد و آن این است که آیا شما می توانید خاطرات دردناک را از حافظه خود پاک کنید؟
به طور طبیعی همه مردم در طول زندگی خود از حوادث دردناک گذشته اند و آنها را فراموش کرده اند. گاهی اوقات ممکن است این اتفاقات را پردازش کنید و به خاطر بسپارید اما در آخر از آنها می گذرید و آنها را فراموش میکنید هرچند زمانی وجود دارد، که این کار سخت و دشوار می شود.
خاطرات دردآور

چند نوع حافظه داریم

افسردگی و اختلال، نتیجه ضربه خوردن در حوادث گذشته است که می تواند فشار بسیار زیادی را تحمیل کند به خاطر اینکه خاطرات شما ذخیره میشود اینکه بتوانید آن را فراموش کنید یا نه, به چگونگی تثبیت و ادغام آن در هر حافظه مربوط می شود که مارا به شناخت علم بدن و علم اعصاب راهنمایی میکند تحقیق در این زمینه نشان میدهد که هر زمانی بخواهید می توانید تجربه خاصی را به یاد بیاورید که آن را ناپایدار یا سازگار می کند بنابراین به شما اجازه میدهد که اطلاعات جدید را اضافه کنید.
زمانی که شما آن را به محل ثبت می رسانید، ممکن است با اصلش کمی تفاوت داشته باشد این مکانیسم یک فضایی ایجاد میکند که شما می توانید خاطرات دردناک و آسیب زا را تغییر دهید در نتیجه شما می توانید پاسخ احساسی که به آن وابسته هستید را تغییر دهید.
 خاطرات دردآور

 چگونه احساسات منفی خود را از بین ببریم

احساسات منفی :
باورکنید یا نکنید، روان درمانی میتواند به مبارزه با عواطف منفی کمک کند تا به تفسیر تازه ای از واقعیت هایی که باعث دردتان میشود، برسید. وقتی معنی تغییر میکند واقعیت دردناک نیز تغییر میکند برای کاهش درد و رنج, شما میتوانید اطلاعات را اضافه یا جایگزین کنید. در حال حاضر دانشمندان دارویی را عرضه کردند که میتواند به بیماران برای کنترل خاطرات درد ناک خود کمک کند .مواد تشکیل دهنده دارو حاوی کورتیزول و هورمون استرس است که میتواند به حل خاطرات درد ناک کمک کند.
با این حال بیشتر نظریه های مربوط به مطالعه خاطرات این را نشان می دهد که شما باید حقیقت را بپذیرید و درک کنید که نمیتوانید گذشته را تغییر دهید ، مهم است که به دنبال راهی برای به دست آوردن خاطرات دردناک گذشته باشید صرف نظر از اینکه چقدر قوی و یا آسیب زا بوده اند, همیشه یک چیز مثبت برای یاد دادن به شما وجود دارد.
ادامه مطلب  گفتار درمانی تخصصی سیاوش عطائی کرج 09121623463 Comorbidity

Related posts