بهترین گفتار درمانی در کرج:عوارض مصرف خودسرانه اشک مصنوعی

بهترین گفتار درمانی در کرج:عوارض مصرف خودسرانه اشک مصنوعی

اشک مصنوعی ، عوارض اشک مصنوعی
برخی از افراد که اقدام به استفاده خودسرانه اشک مصنوعی می کنند بهتر است بدانند این عمل عوارض چشم گیری در پی دارد در ادامه صحبت های دکتر مهدی حسین فوق تخصص قرنیه را می خوانید.

قطره های چشمی را خودسرانه مصرف نکنید

خارش، سوزش، قرمزی چشم، احساس شن ریز در چشم، خشکی چشم ممکن است احساس ناخوشاینده به فرد منتقل کند و باعث شود فرد بدون مراجعه به پزشک متخصص به مصرف خودسرانه قطره های چشمی و اشک مصنوعی روی آورد که این اقدام مورد تایید پزشکان متخصص چشم نیست.اشک مصنوعی

اشک مصنوعی

یک فوق تخصص قرنیه با توجه به استفاده خودسرانه برخی افراد از قطره اشک مصنوعی برای درمان خشکی چشم، بیان کرد:استفاده خودسرانه از این قطره موجب سرکوب علائم بیماری و تشدید علت زمینه ای می شود به همین دلیل به افراد دچار خشکی چشم توصیه می شود برای درمان به پزشک مراجعه کنند.

دکتر مهدی حسینی، متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه با توجه به افزایش دمای هوا و احتمال بروز خشکی چشم در افراد، گفت:گرمای هوا، گرد و غبار و وزش باد از جمله عوامل محیطی است که موجب بروز خشکی چشم در افراد می شود.

اشک مصنوعی

وی افزود:قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این عوامل علاوه بر خشکی چشم احتمال بروز آلرژی و حساسیت چشمی را نیز افزایش می دهد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره علائم خشکی چشم، گفت:خشکی چشم با علائم شایعی مانند سوزش، خارش و احساس جسم خارجی در چشم بروز می یابد. در برخی موارد نیز خشکی چشم باعث کاهش دید در فرد می شود که این علامت با پلک زدن برطرف می شود.

ادامه مطلب  بهترین مرکز درمان لکنت زبان در عظیمیه09121623463|عظیمیه میدان مهران بوستان ۲

حسینی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد:به دنبال افزایش دمای هوا استفاده از فن کویل، پنکه و کولر افزایش می یابد به گونه ای که برخی افراد ساعت ها خود را در معرض باد خنک این سیستم ها قرار می دهند که این امر نیز در برخی افراد به خصوص افراد مستعد احتمال بروز خشکی چشم را افزایش می دهد.

این متخصص چشم با توجه به عوارض بی توجهی به علائم خشکی چشم، خاطرنشان کرد:درمان نکردن خشکی چشم موجب بروز زخم قرنیه، عفونت قرنیه و حتی نابینایی می شود.

وی با تاکید براینکه افراد برای درمان خشکی چشم باید از مصرف خودسرانه قطره اشک مصنوعی خودداری کنند، عنوان کرد:در برخی موارد علت بروز خشکی چشم قابل درمان است، بنابراین افراد به جای درمان علامتی باید با مراجعه به پزشک بیماری خود را درمان کنند.

Related posts