بهترین گفتار درمانی کرج:فواید جویدن ادامس

بهترین گفتار درمانی کرج:فواید جویدن ادامس

جویدن آدامس ، مصرف آدامس برای سلامتی
در این بخش از نمناک با فواید بی نظیر جویدن آدامس برای سلامتی آشنا شوید.

جویدن آدامس فایده های زیادی برای سلامتی دارد

جالب است بدانید که مشتریان اصلی آدامس را جوانان تشکیل می دهند و خانم ها بیشتر از آقایان آدامس می جوند . اگر شما نیز علاقه زیادی به جویدن آدامس دارید باید بدانید که مصرف آدامس برای سلامتی مفید است .این مطلب را که درباره فواید بی نظیر جویدن آدامس برای سلامتی است را مطالعه بفرمایید.کاشت مو

کاشت مو

فواید جویدن آدامس

مصرف آدامس فواید سلامتی زیادی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت،یکی از مهمترین محاسن جویدن آدامس سلامت دندان ها می باشد که محققان عقیده دارند این کار باعث کاهش احتمال پوسیدگی دندان می شود .
اگر این روز ها فراموشکار شده اید و نمی توانید اطلاعات تازه را به ذهن بسپرید، سراغ آدامس جویدن بروید. محققان می گویند این کار بر ضربان قلب و جریان خونتان تاثیر می گذارد و به مغزتان توان بیشتری برای به خاطرسپردن و بازیابی اطلاعات می دهد .
شاید جویدن آدامس، با حرکات اغراق شده فک و دهان، رفتاری پسندیده نباشد اما اگر بتوانید حرکات چهره تان را در زمان آدامس جویدن کنترل کنید، می توانید بدنتان را از فواید بسیاری بهره مند کنید .

حافظه تان مثل ساعت کار می کند 
اگر این روز ها فراموشکار شده اید و نمی توانید اطلاعات تازه را به ذهن بسپرید، سراغ آدامس جویدن بروید. محققان می گویند این کار بر ضربان قلب و جریان خونتان تاثیر می گذارد و به مغزتان توان بیشتری برای به خاطرسپردن و بازیابی اطلاعات می دهد. گذشته از این، محققان می گویند با جویدن آدامس می توانید هوشیاری تان را افزایش دهید و بهتر روی کارهای تان تمرکز کنید .

ادامه مطلب  گفتار درمانی تخصصی سیاوش عطائی کرج 09121623463 Diagnostic Features

جویدن آدامس

آشنایی با فواید آدامس برای سلامتی

آرام می شوید 
آدامس جویدن، راه خوبی برای کاهش اضطراب و آرام شدن است. محققان می گویند این کار، خستگی را کم می کند، سطح هورمون استرس را در بدن کاهش می دهد و از شما فردی آرام تر و صبورتر می سازد .

وزن کم می کنید 
برای اینکه ترازوی خانه تان عدد کمتری را نشان دهد، آدامس بدون شکر بجوید. این کار پیامی را شبیه به آنچه که در زمان غذاخوردن در بدنتان رد و بدل می شود، به معده و مغزتان می رساند و نیازتان به خوردن هله هوله و میان وعده های پرکالری را کاهش می دهد .

تهوع نمی گیرید 
اگر هرصبح، حالت تهوع دارید یا به ریفلاکس اسیدی مری دچار هستید، بعد از شستن دست و رویتان، آدامس بجوید .محققان می گویند این کار در عرض 10 دقیقه، حالت تهوعتان را از بین می برد و مری و معده تان را آرام تر می کند .گذشته از این، به باور پژوهشگران، آدامس دوست ها کمتر به سوءهاضمه دچار می شوند و هضم و دفع، برای بدنشان دشوار نمی شود .

جویدن آدامس
با فواید جویدن آدامس آشنا شوید

بی دندان نمی شوید 
حتی دندان پزشکان هم تایید می کنند که جویدن آدامس، البته آدامس های بدون شکر، راه خوبی برای سالم نگه داشتن دندان هاست. از نظر آنها، آدامس جویدن آلودگی های بین و روی دندان ها را کمتر می کند و احتمال پوسیدگی مینای دندان را کاهش می دهد .

افرادی که نباید آدامس بجوند :

– ترشح بزاق، معده را تحریک و آماده پذیرش غذا می کند. پس اگر کسی در حال اجرای رژیم لاغری است، باید بداند که جویدن آدامس موجب بروز احساس گرسنگی و میل بیشتر به خوردن غذا می شود. از همین رو باید از جویدن آدامس پرهیز کند .

ادامه مطلب  گفتار درمانی تخصصی سیاوش عطائی کرج 09121623463 Gender Dysphoria in Adolescents and Adults302.85

– افرادی که دچار مشکل مفصل فک دهان هستند و حین جویدن، مفصل آنها دچار درد یا صدا می شود، باید تا حد امکان از تجربه شیرین جویدن آدامس پرهیز کنند .

افرادی که رژیم لاغری دارند ، همچنین کسانی که دچار مشکل فک دهان،دندان قروچه، سایش دندان ها و درد فک هستند باید از خوردن آدامس خودداری کنند.

– کسانی که دچار دندان قروچه و سایش دندان ها هستند و نیز کسانی که صبح ها، بعد از بیدار شدن از خواب، در فک خود احساس درد می کنند .

– آخرین دسته ای که باید از جویدن آدامس پرهیز کنند دانش آموزان و دانشجویانی هستند که علاقه ای به سرزنش استاد و اخراج شدن از کلاس درس ندارند !

برای انتخاب آدامسی که می جوید 3 نکته را مدنظر قرار دهید:”جنس آدامس، اندازه آدامس، نوع قند آدامس “.

Related posts