تخصصی ترین گفتاردرمانی درکرج:دلیل سیاهی لب

تخصصی ترین گفتاردرمانی درکرج:دلیل سیاهی لب

معمولا در برخورد با افراد مختلف اول به چشم‌ها و بعد به لب‌های آن‌ها توجه می‌کنیم. اما بعضی افراد با مشکل سیاهی لب مواجه هستند. در اینجا چند راه ساده برای رفع سیاهی لب به شما معرفی می‌شود.

لب‌های خوش رنگ، زیبایی، رفع سیاهی لب

داشتن لب‌های صورتی رنگ و نرم آرزوی هرکسی است. لب‌های خوش‌رنگ، لبخند شما را زیباتر کرده و صورت شما را شاداب‌تر نشان می‌دهد. اما بعضی از افراد با مشکل سیاهی لب مواجه هستند و با دیدن لب‌های تیره خود حس بدی پیدا می‌کنند. مصرف بیش‌ از حد چای و قهوه، قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید و همچنین مصرف سیگار باعث تیره‌شدن لب‌ها می‌شود. به جای استفاده از اسکراب یا لایه‌بردار‌های گران‌قیمت می‌توانید برای خود در منزل یک لایه‌بردار ساده و طبیعی آماده کنید و از شر سیاهی لب‌ها خلاص شوید. در اینجا چند راه ساده با استفاده از مواد طبیعی برای حل این مشکل به شما معرفی می‌کنیم.

چطور با استفاده از مواد طبیعی از شر سیاهی لب خلاص شویم؟

1. سرم لیمو و عسل درست کنید

این سرم بهترین درمان برای رفع سیاهی لب‌هاست و می‌توانید به راحتی آن را در خانه آماده کنید. روش تهیه سرم لیمو و عسل بسیار ساده است. ابتدا به مقدار مساوی عسل و لیمو را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد این ترکیب را روی لب‌ها بمالید و به مدت یک ساعت صبر کنید. سپس لب‌ها را با یک دستمال نرم مرطوب پاک کنید. این کار را به دفعات دلخواه می‌توانید انجام دهید تا زمانی که سیاهی لب های شما از بین برود. روش کار این سرم به این ترتیب است که ابتدا عصاره لیمو لایه‌های مرده پوست و رنگدانه‌های تیره را از بین می‌برد و بعداز آن عسل باعث صورتی شدن لب‌ها می‌شود. می‌توانید این سرم را آماده کرده و در یخچال نگه دارید. از این راحت‌تر هم ممکن است؟

از بین بردن سیاهی لب، زیبایی، عسل و لیمو


2. از گلیسیرین برای خوش‌رنگ شدن لب‌هایتان استفاده کنید

 قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب مستقیم باعث خشک‌شدن لب‌ها می‌شود که خشک‌شدن لب منجر به سیاهی لب می‌شود. شب‌ها قبل از خواب با یک تکه پنبه مقداری گلیسیرین روی لب‌های خود بمالید. گلیسیرین باعث حفظ رطوبت لب‌ها می‌شود و از خشکی لب و نهایتا سیاهی لب جلوگیری می‌کند.

گلیسیرین، چرب کردن لب، سیاهی لب


3. آب کافی بنوشید

فقط به درمان‌های موضعی اکتفا نکنید. در کنار درمان‌های موضعی به سلامت کلی بدن نیز باید اهمیت داد. نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز باعث می‌شود که بدن از خطر کم‌آبی در امان بماند و لب‌ها به خاطر کمبود آب خشک نشوند. خشک‌شدن لب در اثر کم‌آبی نیز باعث سیاهی لب می‌شود و شما با نوشیدن آب کافی از این اتفاق جلوگیری خواهید کرد.

ادامه مطلب  مقایسه انسجام و پیوستگی داستان در دو تکلیف بازگویی داستان و توصیف تصاویر در گفتارکودکان 5 تا 6 ساله فارسی زبان|گفتار توان گستر فردیس

آب، نوشیدن آب و رفع خشکی لب، سیاهی لب


4. از چغندر برای ماساژ دادن لب‌ها و رفع سیاهی لب استفاده کنید

مقداری چغندر قرمز را به قطعات مختلف تقسیم کنید و داخل یخچال قرار دهید و در اوقات فراغت لب‌ها را با یک تکه چغندر آب انداخته ماساژ دهید. مثلا وقتی در حال تماشای تلویزیون هستید یک تکه چغندر را به لب‌ها بمالید. این یک ترفند عالی است چون مالیدن چغندر به لب‌ها نه تنها سیاهی لب‌ را از بین می‌برد، بلکه به لب‌ها رنگ نیز می‌دهد. با این روش در طی چند روز به لب‌های صورتی رنگ مورد علاقه‌تان خواهید رسید.

چغندر، قرمز، سیاهی لب، ماساژ لب


5. از محصولات آرایشی تقلبی و ارزان قیمت استفاده نکنید

محصولات آرایشی ارزان قیمت ممکن است علاوه بر ایجاد حساسیت، به مرور زمان لب‌های شما را تیره کنند. از خرید محصولات آرایشی از دست فروش‌ها و عمده فروش‌ها خودداری کنید. به جای استفاده از این محصولات نامرغوب از یک ترکیب گیاهی ملایم برای رفع سیاهی لب‌ها استفاده کنید. می‌توانید برای این کار از پوره میوه‌های مختلف استفاده کنید. این کار به طرز معجزه‌آسایی در حفظ نرمی و رطوبت و رفع سیاهی لب موثر است.

محصولات آرایشی تقلبی، سیاهی لب، حساسیت


6. لب‌ها را با روغن بادام ماساژ دهید

یک راه ساده دیگر این است که شب‌ها قبل از خواب مقداری روغن بادام روی لب‌ها بمالید. روغن بادام تا صبح روی لب‌ها مانده و به روشن‌شدن رنگ لب‌ها و رفع سیاهی لب کمک می‌کند.

روغن بادام، خشکی لب، سیاهی لب، زیبایی


7. از آب خیار استفاده کنید

اگر هر روز مقداری آب خیار استفاده کنید بعد از مدتی تفاوت رنگ لب‌های خود را با قبل مشاهده خواهید کرد. نوشیدن آب خیار باعث رفع سیاهی لب می‌شود.

ادامه مطلب  اسم و آدرس بهترین مراکزدرمان اختلالات یادگیری در درختی

آب خیار،نوشیدن آب خیار، رطوبت، از بین بردن سیاهی لب

Related posts