تخصصی ترین گفتار درمانی در کرج:۸ بیماری نادر روحی-روانی بسیار خطرناک

تخصصی ترین گفتار درمانی در کرج:۸ بیماری نادر روحی-روانی بسیار خطرناک

سان های مختلفی بر روی کره خاکی زندگی می کنند که مشکلات خاص خودشان را دارند. اما برخی از مشکلات روانی که اکثرا ریشه در دوران کودکی دارند باعث رخداد بیماری های عجیبی در افراد می شود. همه این بیماری ها از نظر علم پزشکی شناخته شده اند و درمان های خاص خودشان را دارند. در این نوشته قصد داریم شما را با این بیماری ها بیشتر آشنا نماییم.
۱۳ آذر ۱۳۹۴ – ۱۹:۱۲
– سندرم Stendhal

.

نام دیگر این سندرم؛ شُک زیبایی است. افرادی که به این سندرم مبتا هستند وقتی در موزه ای اثر زیبا می بینند شوکه شده و غش می کنند!

.
۲-  Trikotilomania

.

این بیماری افراد را تحریک می کند تا موهایشان را بکنند. موهای سر، صورت، ابرو و حتی پلک ها هم از این تهدید در امان نیستند.

.
۳-  سندرم  Alien Hand

.

بیماری بسیار عجیبی است. این بیماران همیشه فکر می کنند که دستی در بدن آنها در حال گردش است و بدن آن ها را لمس می کند.

.
۴- Apotemnophilia

.

یک بیماری عصبی و نورولوژیکی بسیار هم خطرناک است. این بیماران شدیدا می خواهند تا اعضای بدن خود را ببرند. عموما هم ساق دست و یا پای خود را می برند. این بیماری به عنوان بیماری جنسی شناخته می شود.

۵- سندرم Cotard

.

در این سندرم فرد خودش را مرده فرض می کند و احساس می کند که اصلا در این دنیا زندگی نمی کند. بعد از مدتی بدن خودش را هم حرکت نمی دهد و مانند مردگان رفتار می کند.

ادامه مطلب  گفتار درمانی تخصصی سه راه گوهردشت سیاوش عطائی کرج 09121623463 Comorbidity

.
۶-  سندرم Boanthropy

.
.

در این بیماری عجیب فرد خودش را گاو فرض می کند!

.
۷- سندرم Autophagia

..

در این بیماری وخیم روحی؛ فرد می خواهد که اعضای بدن خودش را بخورد. اول انگشتان خود را می خورند، سپس به سراغ بقیه اعضای بدن خود می روند.

.
۸- سندرم Likantropi

در این بیماری فرد خودش را روباه فرض می کند!

Related posts